Fotogrāfa Aleksandra Sokolova oficiāla mājas lapa

Aleksandrs Sokolovs

Kāpēc pirms fotosesijas ir milzīgs stress un kā tikt galā?

     Stress un uztraukums ir galvenais apstādinošais faktors kas sievietei traucē atnākt uz fotosesiju.

     Katru reizi viens un tas pats! Modele ienāk pa durvīm un viņai trīc rokas un kājas no uztraukuma. Bet aizejot prom, visas domas ir par to, kad var saplānot nākamo fotosesiju.
Ko es daru, lai kliente būtu mierīga un lai viņai būtu ērti un patīkami.

1)      Interjers. Manā studijā ir ļoti mājīgs, bet grezns interjers. Krāsu gamma: melns, zelts un ķiršu. Visur paklāji, apkārt ļoti daudz tumši sarkano smago aizskaru. Gleznas, pustumsa un mierīga mūzika.

2)      Gara "priekšspēle". No brīža kad modele ir atnākusi, līdz pašai fotosesijai paiet diezgan daudz laika. Meikaps ilgst stundu, pēc tam mēs vēl ap 40 minūtēm dzersim garšīgu kafiju ar pienu un sarunāsimies.
Ja klientei līdzi ir vīns, tad tas paātrinās "pierašanas" laiku.
Sanāk, ka faktiski fotosesija sāksies tikai pēc 2 stundām, kad modele jau būs pilnīgi adoptējusies.

3)      Pozēšana. Pilnīgi katra modele uztraucas par to, ka "nemāk pozēt"! Es tās bailes ļoti labi saprotu, tāpēc daru visu, lai modelei vispār nebūtu jādomā par pozēšanu.
Fotogrāfējot es ļoti detalizēti stāstu un rādu pozas. Visas kustības, darbības, pozīcijas un tml es parādīšu un pakorigēšu modeli. Pašai vispār nebūs par to jāsaspringst.

4)      Ķermenis slikti izskatās! - šādi domā gandrīz katra. Es ikdienā strādāju ar parastām sievietēm nevis modelēm. Tāpēc ļoti labi zinu, kā paslēpt visus trūkumus. Ar pareizo pozu es izdarīšu tā, ka mīnusi tiks paslēpti bet plusi izcelti!
Ziniet par ko kautrējas dāmas? Tauki uz sāniem un vēdera, ļoti izstaipīta āda uz vēdera, krūtis ir "tukšas" un zaudējušas formu, celulīts, strijas, pārāk izteiktas kaunuma lūpas un tt. Es perfekti zinu kā tikt galā ar visām tām niansēm un kā izdarīt tā, lai bildēs viss izskatītos perfekti!

     Ceru, ka tagad meitenes labāk zinās, kas viņus sagaida fotosesijā un sapratīs, ka stresam nav nekāda iemesla!